Tools and tooling systems
for wood and plastics
Leitz Türkei

Leitz Türkiye’ye Hoşgeldiniz

Leitz in der Türkei

Leitz, 1876 yılında Güney Almanya, Oberkochen şehrinde kurulmuştur. Ahşap ve plastik işleme endüstrisinin ihtiyaçlarına yönelik hassas takım ve takım sistemleri geliştirme ve üretimi yapmaktadır. Bileme servisiyle de hem büyük endüstriyel tesislerin hem de marangozların en güvenilir partneri olmuştur. Bugün Leitz; üretim tesisleri, satış ofisleri ve tüm dünyadaki yaygın bileme ağıyla 150 ülkede hizmet vererek global pazarda en büyük oyuncu konumundadır.

Leitz Grup bünyesinde Avrupa, Amerika ve Asya kıtalarında toplam 14 üretim tesisi mevcuttur. 3500 kişilik personeliyle, standart imalat programındaki 8000 farklı ürünün ve bunlara ek olarak takım sistemleri ve özel proje takımlarının üretimini ve dağıtımını sağlamaktadır.

Leitz, kapsamlı imalat programının yanında bir buçuk asırlık tecrübe birikimini müşterilerine aktararak bir nevi danışmanlık misyonu da üstlenmiştir.
Leitz Grubu, plastikler, termoplastlar, polimerler, elastomerler, lamine ürünler, demir dışı metaller, mineral malzemeler ve işleme teknolojileri için de çözümler üreten bir şirkettir.

Leitz'ın Oberkochen’deki merkez ofisinde ve Unterschneidheim/Almanya, Riedau/Avusturya'daki üretim tesislerinde araştırma ve geliştirme departmanları mevcuttur. Burada mühendislerimiz müşteriler ve önde gelen makine üreticileriyle yakın temas halinde, uygulama ve geliştirme odaklı takımlandırma çözümleri geliştirmektedirler.

  Ayrıca Leitz, önde gelen araştırma enstitüleri ve üniversiteler ile işbirliği yaparak müşterilerine en sağlıklı takım çözümlerini sunmaktadır. Optimum performans, düşük maliyet ve çevreye duyarlı enerji tüketimleri, araştırma-geliştirme departmanlarının odaklandığı üç önemli husustur.

En kaliteli ürünlerde bile takım ömrü düzenli ve kaliteli bakım ile doğru orantılıdır. Leitz tüm ürünler için düzenli ve uluslararası standartlar çerçevesinde tasdik edilmiş bileme ve bakım servisini tüm dünyada 140 noktada müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Bu profesyonel toplama ve dağıtım ağıyla müşterilerin takımlarının kendilerine dönüşünü en kısa sürede sağlar.

Leitz Türkiye

Leitz Kesici Takımlar 1993 yılında Kartal/İstanbul’da kurulmuştur. Leitz Türkiye’nin yıllar içerisinde kat etmiş olduğu gelişim ve ilerleme aşağıdaki başlıklarda toplanmıştır.

  • 1993 - Sert metal takım bileme
  • 1994 - İlk gezici servis uygulaması (Türkiye'de ilk kez Leitz tarafından uygulanmıştır)
  • 1998 - İlk DIA takım bileme (Türkiye'de ilk kez Leitz tarafından uygulanmıştır)
  • 2006 - İlk DIA takım imalatı
  • 2013 - Gebze Organize Sanayi Bölgesi'ne taşınma (500 m² toplam alandan 2000 m²'ye çıkartılmıştır.)
  • Uluslararası teknik bilgi ağı, teknik destek ve satış amaçlı 6 kişilik mühendis kadrosu, kurumsal yapı, 50’ye yakın çalışan, 6 servis aracı, 7/24 servis hizmeti
  • Kesici takımlar alanında en büyük makine parklarından birine sahiptir
Bilgi

Adres:

Leitz Kesici Takımlar San.Tic.A.Ş.
Gebze Organize Sanayi Bölgesi
1600. Sokak No: 1602
41400 Gebze / Kocaeli
Tel: +90 262 677 17 27
Fax: +90 262 677 17 30
http://www.leitz.com.tr
 

>> Broşürler